هیدروکینون تاثیر آن بر روی پوست

آشنایی با هیدروکینون
آشنایی با هیدروکینون

آشنایی با هیدروکینون

با وجود آلودگی هوا و اشعه‌های مضر خورشید سبک زندگی افراد با چالش رو به رو شده است و همین امر منجر شده تا رسیدن به پوست و بدنی سالم برای همه تا حدودی به مشکل بخورد. یکی از این مشکلات کدری و تیره شدن پوست می‌باشد که باعث به وجود آمدن دغدغه برای برخی افراد شده است. امروزه روش‌های مختلفی برای روشن کردن پوست وجود دارد اما بسیاری از افراد در این خصوص اطلاعی ندارند هدف از نوشتن این مقاله آشنایی شما با روشن کننده پوست حاوی هیدروکینون است.


هیدروکینون چیست؟

هیدروکینون یک عامل روشن کننده پوست می‌باشد.

این ماده پوست را سفید کرده و می‌تواند در درمان پوست شما در برابر لک‌های پوستی (تیرگی پوست) موثر باشد

عملکرد هیدروکینون روی پوست

هیدروکینون با کاهش تعداد ملانوسیت‌های موجود (ملانونسیت‌ها، ملانین رنگ پوست را تولید می‌کند)، باعث سفید شدن پوست شما می‌شود. هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های پوست) به دلیل افزایش تولید ملانوسیت، ملانین بیشتری در پوست وجود دارد. با کنترل کردن ملانوسیت‌ها پوست شما به مرور زمان یکنواخت‌تر می‌شود.

به طور طبیعی تاثیر هیدروکینون بر پوست حدود 4 هفته طول می‌کشد و شاید ممکن است با چندین ماه استفاده مداوم تاثیر خود را بر پوست بگذارد. اگر بعد از 3 ماه استفاده هیچ بهبودی مشاهده نکردید بهتر است به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است فرمول قوی تجویز کرده و با نیاز پوستی شما نزدیک‌تر باشد.

هیدروکینون مناسب چه نوع پوستی است؟

هیدروکینون برای درمان بیماری‌های پوستی مرتبط با لکه‌های پوستی استفاده می‌شود این شامل:

لکه های سنی

جای جوش

کک و مک

ملاسما (لکه‌های تیره و قهوه ای که در ناحیه صورت، بینی و پیشانی وجود دارد)

کاهش جای جوش و اسکار پوستی با هیدروکینون

هیدروکینون به محو شدن لکه‌های قرمز و یا تیره کمک می‌کند اما التهاب پوست شما را کم نمی‌کند به عنوان مثال: این ماده اسکار پوست شما را کاهش می‌دهد اما تاثیری بر جوش‌های فعال صورت ندارد.

آیا هیدروکینون برای هر پوستی مناسب است؟

به طور کلی هیدروکینون عملکرد خوبی برای پوست شما دارد اما دارای چند نکته نیز می‌باشد:

افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند ممکن است بعد از استفاده از هیدروکینون پوستشان سوزش داشته باشد؛ اما افرادی که پوست چرب و یا نرمال دارند کمتر دچار این عوارض می‌شوند.

ر.

عضویت در خبرنامه

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج