راهنمای خرید کانسیلر

راهنمای خرید کانسیلر
راهنمای خرید کانسیلر

کانسیلر‌ها از پرکاربردترین ابزارهای آرایشی هستند که از آن‌ها برای پوشش دادن نواقص پوست و یکدست کردن رنگ آن استفاده می‌شود. این محصولات آرایشی پرفروش به شما کمک می‌کنند تا مشکلات پوست خود را از جای جوش‌ها گرفته تا چین و چروک و خطوط پیری به طور کامل کاور کنید. بسیاری از خانم‌ها از وجود حلقه‌های کبودی در اطراف چشم‌ها، خطوط چروک بر روی صورت و تیرگی‌ها و لکه‌ها احساس ناخوشایندی دارند. با استفاده از یک کانسیلر مناسب و مطابق با رنگ پوست خود می‌توانید ضمن پوشش دادن جوش‌ها و آکنه‌های پوستی پوست خود را صاف و درخشان نشان دهید.

تنوع کانسیلر‌ها دست مشتریان را برای خرید نمونه‌ای متناسب با سلیقه و نوع پوست خود باز گذاشته است و این اختیار عمل در خرید انواع مختلف کانسیلر‌ها به شما کمک می‌کند حالت چهره و آرایش خود را به بهترین شکل تغییر دید. این ابزار‌های آرایشی به لحاظ رنگ، مدل و فرم استفاده با هم تفاوت‌هایی دارند. اکثر میکاپ آرتیست‌ها استفاده از کانسیلر را برای داشتن آرایشی ایده‌آل پیشنهاد می‌کند. در ادامه این مقاله نکات لازم برای کانسیلر مناسب را در قالب راهنمایی کامل و جامع به شما ارائه می‌دهیم تا از ترفند‌های انتخاب و خرید کانسیلر مناسب برای پوستتان آگاه شوید.

انتخاب کانسیلر مناسب برای انواع مختلف پوست

در انتخاب کانسیلر مناسب برای پوست خود باید به جنس پوستتان توجه کنید و با توجه به ویژگی‌ها و نوع نیاز پوست به خرید کانسیلر مناسب بپردازید. انواع مختلف کانسیلر‌ها با توجه به فرمولاسیون و ترکیبات تشکیل دهنده خود مزایای مختلفی دارند و تاثیرات آن‌ها بر روی انواع پوست قابل مشاهده خواهند بود. با توجه به اینکه جنس پوستتان چرب، خشک، معمولی یا مختلت است باید برای پوشش دهی بالا و کاور کردن صورت از انواع مختلف کانسیلر‌ها استفاده کنید. در ادامه انواع کانسیلر‌ها از نظر مدل و حالت را معرفی می‌کنیم.

انواع کانسیلر‌ها

کانسیلرها دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:

کانسیلر مایع

کانسیلر‌های مایع برای افرادی که پوست چرب و مستعد تعرق دارند انتخابی بسیار مناسب است. از آنجایی که ترشح چربی و سبوم در منافذ پوست‌های چرب بیشتر است، باید در انتخاب نوع لوازم آرایشی خود به این نکته توجه داشته باشید که مواد آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوستی و جلوگیری از جذب و نفوذ رطوبت و مواد مغذی نشوند. مواد آرایشی دارای بافت سنگین که بر پایه چربی و روغن فرموله شده‌اند، به بسته شدن منافذ باز پوستی کمک می‌کنند.

اگرقصد انتخاب و خرید کانسیلر برای پوست چرب خود دارید، بهتر است از کانسیلر‌های مایع جهت پوشش دهی سبک و یکدست پوست استفاده کنید. این نوع کانسیلر‌ها با بافت نرم و سبک خود باعث بسته شده منافذ پوست نمی‌شوند و با وجود اینکه سطح پوشش دهی کمتری دارند قشری نازک و نرم از مواد را بر روی پوست ایجاد می‌کنند تا ضمن صاف و یکدست شدن پوست صورت از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری شود.

کانسیلر بالمی

کانسیلر‌های بالمی پوشش دهی بالاتری نسبت به کانسیلر‌های مایع دارند و برای پوست‌های چرب و پر تعریق انتخابی مناسب محسوب می‌شوند. این محصولات بر خلاف محصولاتی که بافت کرمی و استیکی دارند، باعث مسدود شدن منافذ پوست نمی‌شوند که این موضوع در پوست‌های چرب بسیار قابل توجه است.

چنانچه از کانسیلر‌های چرب و سنگین برای پوشش دادن و رفع نواقص پوست چرب خود استفاده کنید، بسته شدن منافذ پوستی به ایجاد جوش و آکنه خواهد انجامید. اگر به دنبال کانسیلری مناسب برای پوشش دهی کامل پوست خود هستید می‌توانید از ویژگی‌های منحصر به فرد کانسیلر‌های بالمی و بافت نرم، سبک و مخملین این نوع کانسیلر‌ها استفاده کنید. کانسیلر‌های بالمی علاوه بر پوست‌های چرب برای پوشش دادن و کاور کردن یکدست پوست‌های نرمال و مختلت نیز گزینه‌ای ایده‌آل تلقی می‌شوند.

کانسیلر کرمی

این کانسیلر‌ها برای پوست‌های خشک دارای کارکرد مناسب هستند؛ چراکه علاوه بر پوشش دادن کامل پوست به صورت یکسان و یکنواخت می‌توانند خشکی و شکنندگی پوست را مخفی کرده و قسمت‌های آسیب دیده را کاور کنند.

بر خلاف انواع کانسیلر‌های مایع و بالمی که خشکی پوست را برجسته‌تر نشان می‌دهند و در بسیاری از موارد حالتی از کشیدگی و چین و چروک را در پوست صورت آشکار می‌کنند، کانسیلر‌های کرمی کانسیلر‌های کرمی به شکل مناسب در پوست و منافذ آن جذب شده و به شکل یک پارچه و یک دست تمام نقاط آن را پوشش می‌دهند. صاف و یکدست بودن کانسیلر و کرم پودر بر روی پوست‌های خشک از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه احتمال ترک خوردگی و گسستدگی بافت کرم بر روی این نوع پوست‌ها پایین است.

کانسیلر استیکی

قدرت پوشش دهی کانسیلر‌های استیکی نسبت به سایر کانسیلر‌ها بیشتر است و افرادی که بر روی پوست خود دارای نواقصی مانند جوش، آکنه، لکه و چین و چروک هستند، استفاده از این نوع کانسیلر‌ها نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت.

کانسیلر‌های استیکی قشری شفاف از بافت نرم مواد آرایشی را بر روی پوست ایجاد کرده و به بهترین شکل نواقص آن را مخفی می‌کنند. در تهیه فرمولاسیون این کانسیلر‌ها از مواد منحصر به فردی استفاده شده است تا این ابزار‌های آرایشی به افزایش درخشندگی و لطافت پوست نیز کمک کنند.

انتخاب رنگ مناسب برای کانسیلر

در کنار توجه به حالت و مدل کانسیلر لازم است به رنگ کانسیلر نیز توجه داشته باشید تا میکاپ شما طبیعی‌تر به نظر برسد. هماهنگ کردن رنگ کانسیلر با رنگ پوست در میکاپ چهره اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر از کانسیلر با رنگ مناسب برای آرایش چهره خود استفاده کنید، می‌توانید علاوه بر پوشش دادن مشکلات پوست درخشندگی و شفافیت را به پوست خود برگردانید.

کانسیلرها از نظر رنگ نیز در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند:

کانسیلر زرد

کانسیلر‌های زرد رنگ برای داشتن پوستی صاف و یکدست به شما کمک می‌کنند. از مهمترین دلایل استفاده از کانسیلر‌ها پوشش دادن عیب و نقص پوست و صاف درخششان نشان دادن آن است. کانسیلر‌های زرد رنگ با قابلیت کاور کردن یکنواخت پوست به ایجاد پوستی صاف و بدون نقش کمک می‌کنند. استفاده از این کانسیلر‌ها در پوست نواحی اطراف چشم‌ها به از بین بردن چین و چروک، حلقه‌های تیره رنگ و پف و ورم کمک می‌کند.

کانسیلر هلویی

کانسیلر‌هایی با طیف رنگ هلویی به پوشش دادن کبودی‌ها و تیرگی‌های زیر چشم کمک خواهند کرد و از آنجایی که اطراف چشم‌ها رنگی متفاوت از قسمت‌های دیگر پوست دارند لازم است برای مخفی کردن نواقص آن‌ها از کانسیلر‌هایی با رنگ متفاوت از کانسیلر پوست صورت استفاده کنید. کانسیلر‌های هلویی بهترین گزینه برای پوشش دادن تیرگی‌های زرد و قهوه‌ای زیر چشم‌ها هستند.

کانسیلر سبز

کانسیلر‌های سبز به طور معمول از نوع کانسیلر‌های استیکی هستند، اما آن‌ها را می‌توان در پالت کانسیلر نیز مشاهده کرد. اگر به دنبال محصول آرایشی موثر و مفید برای پوشاندن لکه‌ها، آکنه‌ها و جای جوش‌های خود هستید می‌توانید از رنگ سبز کانسیلر برای خنثی کردن رنگ قرمز جوش‌ها و قرمزی‌ها استفاده کنید. کانسیلر‌های سبز تنها روی نقاط قرمز رنگ و آسیب دیده پوست ایجاد شده و از آن‌ها برای کاور کردن تمامی نواحی استفاده نمی‌شود.

کلام پایانی

کانسیلر‌ها از ابزار ضروری میکاپ چهره به شمار می‌آیند و به صورت کانسیلر‌های صورت و کانسیلر‌های دور چشم به رفع نواقص پوستی کمک می‌کنند. این کانسیلر‌ها در حالت‌ها و رنگ‌های مختلف به رنگ نواقصی مانند لکه‌ها و تیرگی‌ها، چین و چروک‌ها و جای جوش می‌پردازند و باعث می‌شوند پوست چهره شفاف‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد.

در این مقاله راهنمای کامل انتخاب، خرید و استفاده از کانسیلر‌های مناسب انواع پوست به صورت کامل ارائه شد. در خرید کانسیلر توجه به جنس پوست و تطابق رنگ کانسیلر با رنگ پایه پوست از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این لازم است در خرید کانسیلر به فرمولاسیون تشکیل دهنده محصولات و اعتبار و اصالت برند تولید کننده آن‌ها توجه داشته باشید. کانسیلر‌های موجود در بازار توسط برند‌های متنوع و در رنگ‌ها، مدل‌ها و رنگ‌های گوناگون به فروش می‌رسند و شما می‌توانید با توجه به نوع نیاز پوست و با در نظر داشتن سلیقه و دلخواه خود نمونه مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.

عضویت در خبرنامه

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج