آبرسان پوست و فواید آن

آبرسانی پوست یا همان هیدرودرمی به عملیات رطوبت‌رسانی پوست گفته می‌شود که جذب‌کننده‌های رطوبت آب را از سطح پوست و یا هوا جذب می‌کنند تا بر روی پوست باقی بماند. با این روش همه سلول‌هایی که آب رسانی به آن‌ها رسیده، سرزنده و متورم شده و از این طریق آب رسانی به پوست صورت‌ گرفته و شاهد پوستی شاداب و جوان خواهید شد.

آبرسانی پوست چه اهمیتی دارد؟

وقتی سن افزایش پیدا می‌کند، پوست شکننده و دچار چین‌ و چروک می‌شود. از یک سنی به بعد باید شروع به مراقبت‌ های پوستی کنید. یکی از مهم‌ترین و ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، آب رسانی خواهد بود. برای اینکه به طور طبیعی این آب رسانی را انجام دهید باید رژیم غذایی سالم، مصرف میوه و سبزیجات و نوشیدن ۸ لیوان در روز را رعایت کنید.

امروزه با استفاده از روش‌های مختلف، آبرسانی عمیق پوست انجام می‌شود. این روش‌ها موادی که جاذب آب هستند را به پوست تزریق می‌کنند و آن را دهیدراته خواهند کرد. یکی از این روش‌ها مزوتراپی است که کمبود آب پوست را با آن جبران خواهند کرد. البته با استفاده از ماسک آبرسان قوی پوست و آبرسان خانگی هم می‌توانید مقداری زیادی از این کمبود آب را جبران کنید.

فواید آبرسانی پوست

آبرسانی پوست فوایدی دارد که با رعایت کردن آن می‌توانید از چین‌ و چروک پوست جلوگیری کنید و آن را سالم و شاداب نگهدارید. پژوهشگران بر این عقیده هستند که نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب باعث شفافیت، آب رسانی و جوان‌سازی پوست می‌شود، همچنین عملکرد کلیه‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

،،

پس یکی از فواید استفاده از آب، سلامت پوست است. مصرف آب در صبح و ناشتا بیشتر به‌سلامتی و زیبایی پوست شما کمک می‌کند. بدن انسان برای اینکه بتواند به فعالیت‌های روزانه خود برسد به رطوبت کافی نیاز دارد. هنگام بیدار شدن، نوشیدن یک لیوان آب باعث تقویت سلول‌های پوست خواهد شد و مواد سمی که در آن جمع شده را از بین می‌برد. این کار همچنین از افتادگی پوست و چین‌ و چروک جلوگیری خواهد کرد.

،،

مصرف آب به‌ تنهایی می‌تواند رطوبت پوست را تأمین کند؟

با تمام فوایدی که مصرف آب دارد باید بگوییم که مصرف آن به‌ تنهایی نمی‌تواند رطوبت پوست را تأمین کند. شاید هنگام بیرون آمدن از حمام متوجه شده باشید که آب اضافی روی پوست شما سریع تبخیر می‌شود که همین باعث ازبین‌ رفتن چربی طبیعی پوست خواهد شد. پس هرچه بیشتر پوست خود را کرم مرطوب‌ کننده و سرم آبرسان دور نگهدارید، به همان میزان به پوست خود آسیب می‌رسانید. در ادامه به موادی که باید مورد استفاده قرار دهید اشاره خواهیم کرد.

مواد آبرسان

آبرسانی پوست نیاز به موادی دارد تحت عنوان هموکتانت یا جاذبه رطوبت که مانند گلیسیرین و اسید هیالورونیک آب را از پوست و یا هوا جذب می‌کنند و روی پوست آن را نگه می‌دارند. پس اگر از سرم آبرسان یا ماسک آبرسان استفاده می‌کنید، حتما مواد تشکیل‌دهنده آن را تشخیص دهید چرا که هر کدام مکانیسم عمل متفاوتی دارند.

،،

به همین خاطر نوع آب رسانی که شما انتخاب می‌کنید ممکن است پوست شما را شاداب و سالم نگه دارد و یا اینکه سلامت آن را به خطر بیندازد. درست است که هدفی اصلی آبرسانی پوست است، اما انتخاب بهترین رطوبت‌ رسانی به نوع پوستی که شما دارید بستگی دارد. اگر پوست چرب داشته باشید باید موادی که برای این نوع پوست مناسب هستند را انتخاب کنید، اما اگر پوست خشک یا مختلطی داشته باشید این مواد نسبت به نوع آن متفاوت خواهد بود.

ماسک آبرسان پوست خشک

آبرسانی پوست خشک با استفاده از ژل آبرسان یا با مقداری آلوئه‌ ورا با یک قاشق عسل و چند قطره روغن نارگیل به‌ خوبی پوست را آبرسانی می‌کند. مقاله معجزه آلوئه ورا برای پوست را در این زمینه می‌توانید مطالعه کنید.

همچنین با یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری نشاسته یک ماسک آبرسان قوی پوست درست کنید و آن را روی پوست خود به مدت بیست دقیقه قرار دهید. بدین ترتیب می‌توانید به راحتی به هایدریت کردن پوستتان کمک کنید.

مهر آفاق گلدیس مفتخر است  محصولات با کیفیتی را برای آبرسانی پوست به شما همراهان عزیز ارئه نمایید برای مشاهده و خرید محصولات ما می توانید در قسمت جستجو کلمه *آبرسان* را جستجو نمایید تا دسترسی راحت تری با محصولات این چنینی داشته باشید.

عضویت در خبرنامه

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج